09-10-2008 - Vide Congres 2008: Integrale aanpak met effect!
“Van woorden naar daden”


Het is van groot belang u snel aan te melden! 
U kunt nu nog kiezen uit drie werksessies!


Integrale aanpak, objectgericht toezicht, systeemtoezicht, keten samenwerking, selectief toezicht, toezicht vanuit vertrouwen en ‘echte’ maatschappelijke effecten van toezicht. De samenleving roept om minder regels, de politiek bezuinigt en het toezicht moet beter en slimmer. Toezichthouders en handhavers hebben veel uitdagingen en moeten bovendien via serieuze metingen laten zien dat wat ze doen echt het verschil maakt!

Rotterdam is een uitgelezen plek om als toezichthouder, handhaver en evaluator stil te staan bij de toezichtsmodellen, handhavings methoden én evaluatietechnieken. Rotterdam kent immers complexe problemen en heeft ruime ervaring met slim toezicht en een geïntegreerde aanpak. 

Tijdens het congres maken wij kennis met de integrale aanpak van Rotterdam. Werkbezoeken op locatie leveren een beeld op van de praktische toepassing daarvan bij resp. de horeca, de keten samen werking jeugd én de Rotterdamse haven. Uiteindelijk staan we plenair stil bij de vraag hoe in Rotterdam de effecten worden ge meten en wat het allemaal oplevert?

Voor meer informatie en om u aan te melden klikt u hier >>

17-09-2008 Vide bijeenkomst: Ongevalsonderzoek als bijzonder geval van evaluatieonderzoek door Prof. dr. ing. F. Mertens.

Vide organiseert een bijeenkomst over het onderwerp: Ongevalsonderzoek als bijzonder geval van evaluatieonderzoek/ de Onderzoeksraad voor Veiligheid(OVV) en haar werkwijze.

Inleider is Prof. dr. ing. F. Mertens. De heer Mertens is Hoogleraar Toezicht TU Delft en Lid van de Onderzoeksraad voor Veiligheid. Deze bijeenkomst vindt plaats bij de rekenkamer te Den Haag.

30-09-2008 - Vide bijeenkomst: Toezicht en aansprakelijkheid door Prof. Mr. T. Hartlief.

Vide organiseert op dinsdag 30 september 2008 een bijeenkomst over het onderwerp: Toezicht en aansprakelijkheid 

In deze voordracht wordt aandacht besteed aan een tweetal thema’s. In de eerste plaats vraag welke plaats aan het civiele aansprakelijkheidsrecht toekomt naast het (al dan niet publiekrechtelijk georiënteerde) toezicht: wat is de meerwaarde van toepassing van het aansprakelijkheidsrecht bijvoorbeeld vanuit handhavings- en prikkelwerkingsperspectief? En in de tweede plaats het thema van de aansprakelijkheid van de toezichthouder zelf. Heeft zij een meerwaarde vanuit handhavings- en prikkelwerkingsperspectief? Staat de toezichthouder bij de huidige stand van zaken wel voldoende onder druk van het civiele aansprakelijkheidsrecht of kan er nog wel een schepje bovenop?

Inleider is Prof. Mr. Ton Hartlief. De heer Hartlief is hoogleraar privaatrecht aan de Universiteit van Maastricht. Hij zal het gaan hebben over de (on)mogelijkheden die ontstaan op het scheidsvlak van privaatrecht en het toezicht.

Voor meer informatie en om u aan te melden klikt u hier >>

adres bezoekadres:
Ambachtsstraat 15
3861 RH NIJKERK
communicatie tel. 033-247 34 61
fax 033-246 04 70
e-mail secretariaat@videnet.nl
 
Nieuwsbrief vide
Jaargang 1
Editie 5
Augustus 2008
Vide Publicatieprijs 2008
De vereniging Vide looft eenmaal in het jaar een prijs uit voor een gedegen en vernieuwende publicatie. Het doel van de publicatieprijs is het stimuleren van het verrichten van gedegen onderzoek en het publiceren van inhoudelijk kwalitatief hoogwaardige studies/artikelen in het Nederlandse taalgebied.

Auteurs worden opgeroepen zich uiterlijk 31 augustus 2008 bij het secretariaat van de vereniging te melden met een manuscript of recent (afgelopen jaar) verschenen publicatie. Een vakjury bestaande uit prominenten uit het vakgebied zullen de publicaties beoordelen en aan de winnende auteur(s) zal de prijs worden uitgereikt op het Vide jaarcongres.
 Het LOM congres 04-09-2008
Het LOM organiseert op 4 september 2008 in het Beatrixtheater in Utrecht het grote landelijke congres voor milieuhandhavers, managers en bestuurders uit alle kleursporen. Een congres om kennis te vergaren, kennis te delen en uiteraard om met elkaar kennis te maken. Met als thema: de kunst van het samenspel. Meer informatie en aanmelden kan via www.lom.nl.