Nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van Vide en neem een gratis abonnement op Vide Nieuws: onze nieuwsbrief.

Nieuws
Vide staat midden in de actualiteit zoals u op de nieuwspagina ziet. Nieuws is een belangrijk onderdeel van deze website. Alle nieuwsberichten hebben een link die voor de brede doelgroep van Vide interessant kan zijn. Meer informatie

Zoeken
Zoek op deze website:

adres
Postbus 1058
3860 BB NIJKERK

telefoon
Tel. 033-247 34 61
Fax 033-246 04 70
E-mail secretariaat@videnet.nl

28-05-2010 Ondernemen Pubers weren

Reformatorisch Dagblad: Ondernemen Pubers weren

Kassa dankzij comazuipen

Door: Emiel van Dongen

HEM vaart wel bij de toenemende alcoholrepressie. Steeds meer winkeliers zullen de Ageviewer willen voor leeftijdcontroles.

Jordy is vijftien en komt met een fles wijn, een paar Breezers, een sixpack bier en een zak chips bij de kassa. Beteuterd loopt hij even later met alleen de zak chips naar buiten. Aan de andere kant van het land behoedde een medewerker van het leeftijdscontrolecentrum van HEM de puber voor een avondje comazuipen.

HEM staat voor Hollandsche Exploitatie Maatschappij en werd opgericht om leeftijdscontroles via een videoverbinding te exploiteren. Hiervoor zette het de Ageviewer in de markt.

Lees het hele artikel

 De vorige column: Toezicht en Wetenschap: 50 jaar verder?

Ik weet niet of u er was, zo vlak voor de vakantie, maar het vak Toezicht heeft met het Congres Toezicht en Wetenschap van juni 2011 in Delft een grote stap voorwaarts gemaakt. Als iedere presentatie staat voor 1 jaar werk (een observatie van Ron Visser, een van de commentaren bij een andere sessie), dan werden hier de resultaten van 50 jaar kijken, lezen, nadenken en schrijven bij elkaar gebracht.

Maar zijn we nu 50 jaar verder? Wordt een vak uberhaupt verder geholpen door wetenschap? Heeft de verwetenschappelijking van management, marketing, manuele therapie, landbouw in het algemeen, glastuinbouw in het bijzonder alsook de schilderkunst en toezicht, het vak veel meer waarheid, productiviteit of effectiviteit gebracht? Vooruitgang moet toch ergens aan af te lezen zijn, anders dan het aantal wetenschappers?! Om de vraag relatief te stellen; zou de praktijk van toezicht - d.w.z. het geheel van politiek, beleid en uitvoering van toezicht - niet creatiever zijn en daarmee meer van toegevoegde waarde dan de wetenschap? Tenslotte kan wetenschap nooit meer dan of vaststellen ‘wat er is’ (beschrijving), ‘waarom iets is’ (verklaring) of ‘dat iets werkt’ (evaluatie). Wat er beschreven, verklaard of geevalueerd wordt, wordt dan ook eerder door de praktijk bepaald dan door de wetenschap.

Lees de gehele column van Dick Ruimschotel >>

 

 Vide nieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

© 2012 Videnet. Privacy policy Sitemap.
Kingsquare
Dunes MultiMedia